Општество

Канцеларијата на СЗО во Скопје објави видеа за имунизацијата

Канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) во Скопје објави бројни видеа за имунизација на македонски и албански јазик, вклучувајќи и за имунизација против КОВИД-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close