СветСвет.Портал

Канарски Острови: Извлечени телата на пет мигранти, се трага по уште шест

Итните служби на шпанските Канарски Острови соопштија дека извлекле тела на петмина мигранти и оти трагаат по останатите шест.

Back to top button
Close
Close