Svet.SlajderСветСвет.Портал

Канада забрани пловење на бродови за крстарење до крајот на февруари 2022 година

Министерот за транспорт Омар Алгабра најави дека „крузерите“ со 100 или повеќе луѓе нема да можат да влезат во канадски води.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close