0_Магазин.ПорталАвтомобили

Канада: Возач заспал при брзина од 150 километри на час

Возилото се движело во режим на самоуправување... Седиштата биле навалени наназад и, се чини, патниците спиеле.

Едмонтон, 18 септември 2020 (МИА) – На магистрала во канадската покраина Алберта, возач заспал при брзина од 150 километри на час. Тој бил зад волан на беспилотна Тесла.

Возилото се движело во режим на самоуправување… Седиштата биле навалени наназад и, се чини, патниците спиеле.

Возачот е обвинет за неодговорно однесување во сообраќајот и возачката дозвола му е одземена на 24 часа. си/

Таг
Back to top button
Close
Close