СветСвет.Портал

Канада со план за производство на милиони дози вакцини против Ковид-19 до крајот на годината

Канадскиот премиер Џастин Трудо соопшти синоќа дека канадскиот Национален истражувачки центар Ројалмаунт ќе произведе милиони вакцини против Ковид-19, развиени од Новавакс со седиште во Мериленд.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close