Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Канада наскоро ќе ги отвори границите за странски посетители

Канада може да ги отвори границите за сите вакцинирани посетители од почетокот на септември и најверојатно ќе може да прима вакцинирани граѓани на САД од средината на август.

Back to top button
Close
Close