Svet.SlajderБалкан.ПорталДописници СветЕвропа

Канада и Велика Британија со санкции против Лукашенко 

Канада и Велика Британија денеска наметнаа санкции против Александар Лукашенко и пет членови на Владата на Белорусија, по речиси двомесечните протести и репресии против мирните протестанти. 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close