Svet.SlajderСветСвет.Портал

Канада ја одобри вакцината на АстраЗенека

Канадскиот здравствен регулатор денеска ја одобри вакцината против Ковид-19 развиена од британско-шведската компанија АстраЗенека и Универзитетот Оксфорд, со што стана третата вакцина против коронавирусот што е одобрена во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close