СветСвет.Портал

Канаѓанка обвинета за закани кон американскиот претседател

Против Канаѓанката Паскал Ферие, која беше уапсена под сомнение дека испратила писмо со рицин во Белата куќа, поднесено е обвинение за закани кон американскиот претседател Доналд Трамп.

Back to top button
Close
Close