Svet.SlajderСвет

Кан побара од Закерберг да забрани исламофобија на Фејсбук

Премиерот на Пакистан, Имран Кан исптари писмо до основачот на Фејсбук, Марк Закерберг во кое бара забрана на исламофобијата на социјалната мрежа

Back to top button
Close
Close