Svet.SlajderСветСвет.Портал

Кан: Пакистан би се согласил со независност на Кашмир, доколку народот така одлучи

Пакистанскиот премиер Имран Кан изјави дека земјата ќе им даде на луѓето во Кашмир право да избираат меѓу приклучување кон Пакистан и задржување на независноста, доколку на плебисцит, што е одложуван со децении, го изберат Пакистан, а не Индија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close