0_Македонија.ПорталОпштество

Кампања „Обединет Балкан за чист воздух“ за подобрување на квалитетот на воздухот во регионот

Кампањата „Обединет Балкан за чист воздух“ ги повикува граѓаните на земјите од Западен Балкан да се приклучат кон борбата против аерозагадувањето, со цел заедно да го подобриме квалитетот на воздухот, а преку тоа да го продолжиме и нашиот животен век.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close