Svet.SlajderСвет

Кампања на СЗО за искоренување на маларијата во 25 држави до 2025 година

Светска здравствена организација (СЗО) покренува нова иницијатива за искоренување на маларијата во 25 држави до 2025 година

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close