0_Спорт.ПорталФудбал

Каменица Саса се засили со Србинката Лана Чолиќ

Македонскиот фудбалски првак во женска конкуренција ЖФК Каменица Саса донесе уште едно странско засилување за новата сезона и претстојниот настап во Лигата на шампиони, потпишувајќи денеска едногодишен договор со српската фудбалерка Лина Чолиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close