Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Камбаните на црквите во Франција биеја за жртвите од терористичкиот напад во Ница

Многу цркви ширум Франција, како во Стразбур, Мулуз, Ла Рошел, Нант, Лурд и Париз попладнево биеја во чест на загинатите во терористичкиот напад во Базиликата во Ница, јави дописникот на МИА,

Back to top button
Close
Close