0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

Kam dhënë kahe të porositen 100.000 vaksina “Sputnik”, thotë Zaevi

Kryeministri Zoran Zaev sot ka deklaruar se konform planit për vaksinim dhe marrëveshjet e lidhura, kemi kapacitet që të furnizohen 100.000 vaksina shtesë me çka do të plotësohet plani i përgjithshëm për vaksinim. Ka theksuar se vaksinat e ardhshme do të jenë vaksinat “Sputnik”.

Back to top button
Close
Close