Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Кало: Се повлекувам од Комитетот на експерти, политиката навлезе во сите пори на здравството

Во време кога во Албанија пандемијата со Ковид-19 достигнува кулминација, од Комитетот на експерти за справување со неа, се повлече еден, ако не и најпознат албански епидемилог, доктор Тритан Кало

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close