Дописници МКДОпштински вести

Калиманско Езеро порибено со 500 килограми крап

Калиманско Езеро е порибено со 500 килограми крап. Порибувањето се реализираше во рамки на активностите на Спортско риболовното друштво „Шаран“ од Македонска Каменица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close