Видео изјаваПолитички партии

Калеска-Ванчевска: Собирање потписи од страна на ВМРО-ДПМНЕ нема да го спречи одржувањето на пописот

По цели 19 години, државата, конечно, оваа пролет ќе спроведе попис на населението и домаќинствата, согласно сите стандарди и пракси на Евростат

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close