0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитички партии

Калеска Ванчева: Нема да го повлечеме Законот за попис и не прифаќаме неразумни предлози одлагање на пописот

Владиното мнозинство од Собранието нема да го повлечен Законот за попис, бидејќи тој е потребен за развој на државата и е неопходен и патриотски чин, изјави денеска пратеничката и претседателка на Форум на Жени на СДСМ, Снежана Калеска – Ванчева.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close