ПолитикаПолитички партии

Калеска Ванчева: Деновиве почнува исплатата на финансиска поддршка за февруари и март 

Собранието вчера ги донесе измените и дополнувањата на законите со кои ќе се реализираат мерките од петтиот пакет. Овие денови почнува исплатата на финансиската поддршка за исплата на плати за месеците февруари и март, каде се опфаќаат 60.000 работни места, истакна денеска пратеничка и координаторка на Форумот на жени на СДСМ, Снежана Калеска Ванчева. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close