0_Македонија.ПорталПолитички партии

Калеска Ванчева: Да не заборавиме дека на 27 април беше нападнат законодавниот дом, за тоа дело постојат судски пресуди

Ако се вратиме назад и ги анализираме дејствијата од 27 април, ќе видиме дека таквите дејствија создадоа насилство, што создаде страв, загриженост кај граѓаните, воопшто и тоа не само кај пратениците, новинарите и другите што беа во собранието,  истакна пратеничката на СДСМ Снежана Калеска Ванчева во емисијата „Вин-вин“ на телевизија Телма.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close