Политички партии

Калеска Ванчева: Ако постои политичка волја од сите можеме да одиме на отворени листи и за овие локални избори

Ние како СДСМ остануваме на определбата за една изборна единица и за отворени листи, и сега за претстојните локални избори во октомври, истакна пратеничката и координаторка на Форумот на жени на СДСМ Снежана Калеска Ванчева во дебатната емисија „Патот кон“ на телевизија Алсат, посветена на промените во изборниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close