0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Каламар: Исклучително опасен став на САД – Бин Салман е нарачател на убиството на Кашоги, а не се казнува

Истражителката за човековите права на ОН, Агнес Каламар, денеска изјави дека е „крајно опасно за САД де факто владетелот на Саудиска Арабија, Мохамед бин Салман, да го посочат за лицето кое ја наредило операцијата на фаќање или убиство на саудискиот новинар Џамал Кашоги, а притоа да не презеле никакви мерки против него“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close