0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Како во годината на пандемијата на Ковид-19 исчезна грипот во САД

Грипот практично исчезна во Америка, каде се пријавени многу пониски нивоа на болеста отколку во изминатите децении. Експертите велат дека мерките за контрола на коронавирусот - носење маски, физичко растојание и виртуелна настава - се главен фактор во спречувањето на двојна пандемија, на грип и и на Ковид-19

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close