0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Како Кина планира да манипулира со временските услови и зошто тоа ги загрижува нејзините соседи

Пекинг е еден од најзагадените градови во светот, но доколку постои ден кога облаците речиси сигурно ќе ги снема, а сонцето ќе се појави, тогаш тоа е кога во главниот град на Кина треба да се одржи некој важен политички состанок или настан од меѓународно знаечење

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close