0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Како ќе функционира дигиталната здравствена пропусница во ЕУ?

Европската унија планира во јуни да го воведе системот на дигитални здравствени пропусници, надевајќи се дека на тој начин ќе ја спаси годинешната туристичка сезона, овозможувајќи им на патниците да докажат дека биле вакцинирани или имаат негативен тест на Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close