0_Магазин.ПорталСемејство

Како да се создадат здрави навики кај бебињата?

Лицата на бебињата покажуваат вродена реакција на горчлив вкус. Истражувачи откриле дека таа исчезнува кога бебињата повторно ќе го пробаат истиот вкус. Смешното лице при првиот контакт со ново јадење, не мора да значи дека на детето не му одговара таа храна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close