0_Магазин.ПорталЗдравје

Кафе, лимонада и безалкохолни пијалаци – никогаш на празен стомак

Газираните пијалаци, особено слатките, се многу штетни на празен стомак, смета таа. Честото пиење безалкохолни напивки на празен стомак, исто така, доведува до болести на системот за варење.

Back to top button
Close
Close