0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Каевски им посака успешни настапи на македонските каратисти на ЕП во Данска

По повод настапот на македонските каратисти на 46. Европско карате првенство за кадети, јуниори и помлади сениори, кое од 8-10 февруари ќе се одржи во Алборг, Данска, Агенцијата за млади и спорт денеска организираше прес конференција на која директорот Дарко Каевски им посака успех.

Back to top button
Close
Close