ЕвропаЕвропа.Портал

Кадиров: Макрон да престане со напади врз верата

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров денеска го повика францускиот претседател Емануел Макрон „да запре со напади врз верата“, откако Макрон убиството на професорот во Париз го нарече „исламски сепаратизам“.

Back to top button
Close
Close