0_Web_Актуелно0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДОпштествоТема

Каде и како ја гледаат својата иднина тетовските матуранти

Дали ќе го продолжат образованието на факултет или виша школа или ќе почнат да работат. Дали ќе останат во Тетово или ќе заминат во друг град или држава за образование или работа. Ова се предизвиците, прашањата кои ги имаат средношколците од последната, четврта година од средното образование. Голем дел од нив веќе ја донеле одлуката, дел се уште размислуваат. Шестмина матуранти од сите тетовски средни училишта ги споделија во разговор за МИА плановите за нивната иднина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close