Svet.SlajderБалканДописници Свет

Кацаров: За еден месец ќе знаеме дали Бугарија има постигнато колективен имунитет на Ковид-19

За еден месец ќе се знае нивото на колективен имунитет во Бугарија, соопшти бугарското Министерство за здравство

Back to top button
Close
Close