ЕвропаЕвропа.Портал

Кабинетот на Зеленски демантира дека Киев и Москва разменија затвореници

Кабинетот на претседателот Володимир Зеленски денеска ги демантираше наводите дека е во тек размена на заробеници со Русија

Back to top button
Close
Close