0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Кабинет на Пендаровски: Ставовите на претседателот за „27 април“ се кристално јасни и не зависеа од средбата со Мицкоски

Фактот што по вчерашната средба немаше заедничко соопштение, ниту заедничка прес-конференција, јасно покажува дека секој од соговорниците по средбата ги кажуваше само своите ставови и оценки за тие настани, стои во денешна реакција од претседателот на државата Стево Пендаровски во врска со изјавите од лидерот на ВМРО - ДПМНЕ Христијан Мицкоски за вчера одржаната нивна средба.

Back to top button
Close
Close