0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Кај скопјанец за време на полицискиот час пронајдена марихуана

За време на забраната за движење, полициските службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.П.(31) од Скопје и при извршниот преглед кај него пронашле марихуана.

Скопје, 3 мај 2020 (МИА) – За време на забраната за движење, полициските службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.П.(31) од Скопје и при извршниот преглед кај него пронашле марихуана.

-Вчера во 19:10 часот, за време на забраната за движење, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Партизански одреди“ кај мостот “Обединети нации“ го лишиле од слобода Д.П.(31) од Скопје и при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана, информира Министерството за внатрешни работи

Оттаму дополнуваат дека по документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. бт/бак/

Таг
Back to top button
Close
Close