0_Спорт.ПорталКошарка

Кајл Лаури очекува да потпише 3-годишен договор вреден 90 милиони долари

Кошаркарот на Торонто репторс, Кајл Лаури, сака да потпише голема зделка во сезоната во 2021 година. Според „ The Miami Herald“, Лаури, сака 3-годишен договор вреден 90 милиони долари.

Мајами, 27 јули 2021 (МИА) – Кошаркарот на Торонто репторс, Кајл Лаури, сака да потпише голема зделка во сезоната во 2021 година. Според „ The Miami Herald“, Лаури, сака 3-годишен договор вреден 90 милиони долари.

Меѓу претендентите за играчот кој на пазарот ќе влезе како слободен агент, се НБА тимовите: Њу Орлеанс пеликанс, Њујорк никс и Далас маверикс.

Последната сезона Лаури потпиша едногодишен договор со Торонто репторс за 30,5 милиони долари. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close