Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Кај две жени од северна Бугарија регистрирана мутација на британскиот сој на коронавирусот

Според Тодор Кантарџиев, директорот на Националниот центар за инфективни и паразитски болести во Бугарија, станува збор за мутација на вирусот што во моментов се разгледува и набудува, но коментира дека не очекува таа да доведе до тоа што во моментов го загрижува светот - потребата за вакцина или ново лекување

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close