0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderShoqëri

Është arritur marrëveshja me Fajzerin, sasitë e para në fund të muajit

Vaksinat e para nga Fajzer mbërrijnë në tremujorin e parë, përkatësisht deri në fund të marsit, sipas marrëveshjes me kompaninë. Përmes të gjithë mekanizmave ekzistues, është bërë gjithçka që është e nevojshme dhe janë dakorduar sasi totale deri në 2.5 milionë vaksina, deklaroi sot Kryeministri Zoran Zaev i cili mori pjesë në fillimin e ndërtimit të largpërçuesit Shtip – Ovçe Pole.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close