Оригинални текстови

Kонференција: „Спортски туризам – клучни аспекти и можности за развој“

На 26 ноември во Комплексот „Конак“ на Попова Шапка, се одржа конференција на тема „Спортски туризам – клучни аспекти и можности за развој“, во организација на Фондација Претприемачки сервис за млади. Главен фокус на Конференцијата беше ставен на клучните аспекти и можностите за развој на спортски туризам во земјава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close