0_Спорт.ПорталДописници МКДОстанатоСпорт.Слајдер

Kикбоксерот Павел Стојчевски освои два сребрени медали на Балкан опен 2021

Делчевскиот кикбоксер Павел Стојчевски освои два сребрени медали на Балкан опен 2021, кој викендов се одржа во градот Тешањ во Босна и Херцеговина. Неговиот тренер Љупчо Стојчевски изрази задоволство од постигнатите резултати со оглед на силната конкуренција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close