Дописници Свет

Kако ќе функционира ковид-пропусницата за вакцинација во Франција

Пропусницата за вакцинација што ќе ја замени здравствената пропусница за лицата на возраст од над 16-години, воведување на построги казни за измама: тоа се главните одредби од предлог-законот за „зајакнување на алатките за управување со здравствената криза“ што синоќа го усвои францускиот Парламент

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close