0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Juventusi për herë të parë pas historisë 123 vjeçare ka luajtur pa italianë në mbrojtje

Ndeshja nga gjiroja e katërt e fazës së grupeve në Ligën e kampionëve kundër Ferencvrosh (2:1) ishte unike për Juventusin. Për herë të parë pas 123 vjetëve dhe 4371 ndeshjeve në historinë e tij, klubi nga Torino ka luajtur pa italianë në linjën e mbrojtjes dhe në gol.

Back to top button
Close
Close