0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Juventusi e shet Aron Remzin

Juventus është i gatshëm ta shesë Aron Remzin, edhe krahas asaj që e bleu uellsianin vetëm një vit më parë.

Torino, 12 qershor 2020 (MIA) – Juventus është i gatshëm ta shesë Aron Remzin, edhe krahas asaj që e bleu uellsianin vetëm një vit më parë.

Sipas “Dejli mejl”, mesfushori do të jetë një nga viktimat e para të krizës së shkaktuar nga pandemia Kovid-19. Në Torino, kanë vendosur t’i zvogëlojnë shpenzimet për paga dhe për atë janë të gatshëm të ndahen me Aron Remzin.

Ish lojtari i Arsenalit verën e kaluar u angazhua si agjent i lirë dhe për këtë arsye i ishte siguruar pagë e lartë,  në vlerë prej 400.000 funta në javë.

Sipas tabloidit, para një jave janë njoftuar të dy klubet angleze se Remzi do të vendoset  në “shitje” kur të hapet  transfer periudha.

“Dejli Mejl” informon se Mançester Junajted ka interes për lojtarin uellsian. sa/

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close