0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Juve konfirmoi për dy të shëruar, hesht për Dibalan

Juventusi sot ka dhënë deklaratë në të cilën i paralajmëroi masat e klubit lidhur me pandeminë nga koronavirusi.

Torino, 5 maj 2020 (MIA) – Juventusi sot ka dhënë deklaratë në të cilën i paralajmëroi masat e klubit lidhur me pandeminë nga koronavirusi.

Potencohet se Daniele Rugani dhe Bleiz Matuidi janë shëruar prej infeksionit, por nuk flitet asgjë për pacientin e tretë në ekip, Paulo Paulo Dibala.

Ditëve të fundit u paraqitën informacione se argjentinasi ka dhënë test negativ për pranin e Kovid-19 në turpin e tij, ndërsa pritet edhe konfirmimi i dytë.

“Rugani dhe Matuidi kaluan testimin e dyfishtë të koronavirusit. Rezultatet ishin negative. Për këtë arsye lojtarët u shpallën të shëruar më 15 prill dhe tashmë nuk janë në vetëizolim”, thuhet në raport.

Kjo do t’u mundësojë të vazhdojnë me trajnimet individuale në bazën e klubit. sn/

Таг
Back to top button
Close
Close