0_Sport,PortalBasketboll

Jokiq dhe Marej e tejkaluan arritjen e Xhordanit

Basketbollistët e Denverit, Nikolla Jokiq dhe Xhamal Marej e tejkaluan basketbollistin legjendar Majkëll Xhordan për nga numri i fitoreve në ndeshje të shtata në plejofin e ligës NBA.

Orlando, 16 shtator 2020 (MIA) – Basketbollistët e Denverit, Nikolla Jokiq dhe Xhamal Marej e tejkaluan basketbollistin legjendar Majkëll Xhordan për nga numri i fitoreve në ndeshje të shtata në plejofin e ligës NBA.

Në karrierën e tyre ata i fituan tre ndeshje të shtata ndërsa Xhordani i ka vetëm dy lojëra të tilla.

Denveri u plasua në finalen e Perëndimit duke i mposhtur Klipersët me 4-3 në serinë e shtatë ndeshjeve.

Rivali i tyre në finale Konferenca perëndimore do të jetë LA Lejkers.

Таг
Back to top button
Close
Close