0_Maqedoni.PortalKorrespondentë MKDPolitikëZgjedhje parlamentare 2020

Jehona deri në orën 13:00 në Veles është 28,76 për qind

Nga gjithsej 45.989 votues të regjistruar në Listën e vetme zgjedhore, deri në orën 13:00 votuan 13.226 votues apo 28,76 për qind në 84 vendvotime në Komunën e Velesit.

Veles, 15 korrik 2020 (MIA) – Nga gjithsej 45.989 votues të regjistruar në Listën e vetme zgjedhore, deri në orën 13:00 votuan 13.226 votues apo 28,76 për qind në 84 vendvotime në Komunën e Velesit.

Lili Velkovska, kryetare e Komisionit komunal zgjedhor, deklaroi se në të gjitha 84 vendvotimet, votimi po zhvillohet qetë dhe në atmosferë demokratike. ab/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close