BotëBotë.Portal

Japonia do t’i mbyllë shkollat për shkak të virusit Kovid-19

- Kryeministri japonez Shinso Abe kumtoi sot se Qeveria do të kërkojë mbylljen e të gjitha shkollave fillore dhe të mesme nga 2 marsi e deri në pushimin pranveror në fund të marsit.

Tokio, 27 shkurt 2020 (MIA) – Kryeministri japonez Shinso Abe kumtoi sot se Qeveria do të kërkojë mbylljen e të gjitha shkollave fillore dhe të mesme nga 2 marsi e deri në pushimin pranveror në fund të marsit.

Kryeministri japonez këtë e tha në mbledhjen e grupit të krizës për luftë me koronavisrusin e ri. fc/

Таг
Back to top button
Close
Close