0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeKronikëKronikë.Portal

Janë gjobitur 379 persona për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit në tërë territorin e Republikës së Maqedonisë të Veriut lidhur me masën për mosmbajtjen e maskave mbrojtëse për fytyrë janë regjistruar 379 kundërvajtje, kumtoi Ministria e Punëve të Brendshme. 

Shkup, 18 gusht 2020 (MIA) – Gjatë 24 orëve të fundit në tërë territorin e Republikës së Maqedonisë të Veriut lidhur me masën për mosmbajtjen e maskave mbrojtëse për fytyrë janë regjistruar 379 kundërvajtje, kumtoi Ministria e Punëve të Brendshme.

MPB apelon qytetarët t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim të ballafaqimit me Kovid-19. sn/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close