0_Магазин.ПорталАвтомобили

Извршниот директор на Ферари неочекувано ја напушти компанијата

Неговите должности привремено ќе ги преземе претседателот на Ферари Џон Елкан, а одлуката за назначување нов човек на оваа функција ќе ја донесе подоцна одборот на директори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close